Šimek František

František Šimek

Narodil jsem se 9.5.1943 v jihočeském Písku. V naší rodině jsem byl už jako dítě obklopen psy, otec choval a cvičil Německé ovčáky, moji strýcové měli České fousky se , kterými chodili lovit a u nás na jatkách se chovali Bernardýni. Tato skutečnost byla jedním z impulzů proč jsem chtěl být veterinářem. Po maturitě na gymnáziu jsem absolvoval Veterinární fakultu v Brně, kde jsem studium ukončil v roce 1966. Získal jsem atestace se zaměřením na choroby malých zvířat a veterinární chirurgii. Přes 40 let jsem ordinoval, na veterinární ošetřovně, později ve Veterinárním centrum s nonstop provozem s rozsáhlou psí klientelou.

Moje první fena byla Foxteriérka drsnosrstá Cita z Lesovny a od šedesátých let mám zaregistrovanou CHS Z Otavského břehu, ve které jsem úspěšně odchoval několik vrhů Německých drátosrstých ohařů, Pudelpointerů a jezevčíků. V průběhu dalších let jsem se zaměřil zejména na výcvik loveckých psů, kterých jsem desítky úspěšně předvedl na rozličných zkouškách, soutěžích a vrcholných memoriálech v ČR i zahraničí. Ještě dnes se věnuji výcviku loveckých psů, připravuji mladou, roční fenku Maďarského Drátosrstého ohaře ke zkouškám. Moji cestu kynologií významně ovlivnili osobní vztahy a kontakty s dnes již ikonami kynologie ,byli to pánové MVDr. Kuhn J., prof. Svoboda J., docent MVDr. Zavadil R., Jakoubek R., Slimák K., MUDr. Meszáros A., ing. Findejs J., Hartl K., a mnoho dalších přátel a kamarádů.

Jako rozhodčí pro výkon loveckých psů jsem během let získal statut mezinárodního rozhodčího s aprobací pro všechna lovecká plemena a všechny druhy zkoušek ,aktivně posuzuji od roku 1972.

Postupně jsem se od šedesátých let let zapojil do posuzování exteriéru psů a v roce 2009 jsem byl jmenovám All –round rozhodčím FCI .

Během let své činnosti jsem působil jako funkcionář na různých pozicích v chovatelských klubech – jako poradce chovu, předseda klubu, místopředseda klubu a člen výboru.

Jsem členem chovatelských klubů - Klub chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů, Klub chovatelů jezevčíků , Klub chovatelů českých fousků, Klub chovatelů dlouhosrstých ohařů, Klub chovatelů výmarských ohařů,

Po rozdělení republiky jsem byl u vzniku několika chovatelských klubů a zakládajícím členem KCHHMO, aktivně jsem se zúčastnil vznikání a formování Českomoravské kynologické unie, následně Českomoravské kynologické jednoty, kde působím v předsednictvu již několik volebních období. Celý život jsem byl obklopen a ovlivňován psy jak v ordinaci tak v soukromí, jako chovatel a cvičitel v době volna jako rozhodčí z výkonu i exteriéru psů. Rovněž tak i v lektorské, konzultační a přednáškové činnosti. Měl jsem slogan - „ štěkám 24 hodin denně , 365 dnů v roce“.