Hana Kunfalvi

Hana Kunfalvi

Jmenuji se Hana Kunfalvi, narodila jsem se v Litoměřicích dne 10.11.1972. Měla jsem tu čest, že jsem vyrůstala v rodině významného českého kynologa, výborného člověka, učitele mnoha začínajících rozhodčích, mezinárodního rozhodčího všech skupin FCI, pana Josefa Němce (1930 – 2017).

Otec mi od dětství předával své zkušenosti jak z posuzování psů, tak z jejich chovu.

Byl majitelem známé chovatelské stanice Podřipské pole, ze které vzešlo velké množství štěňat, jenž sklízela úspěchy jak u nás v republice, tak v zahraničí.

Věnoval se převážně chovu anglických a irských setrů.

Rozhodčím z exteriéru psů jsem se stala v roce 2005. Mou srdeční záležitostí se už v průběhu dospívání stalo plemeno Anglický setr, a proto bylo prvním plemenem, jenž jsem začala posuzovat. Dále jsem si rozšířila aprobaci na všechny britské ohaře, postupně pokračuji ohaři kontinentálními. Mou ambicí je co nejdříve dokončit aprobaci na celou FCI skupinu 7.

U nás v republice posuzuji na všech typech výstav, nejčastěji na speciálních, klubových a mezinárodních. V zahraničí jsem britské ohaře posuzovala např. ve Slovinsku, Polsku, Rakousku, Německu.

Věnuji se i posuzování soutěží pro mladé vystavovatele Junior handling. Práce s dětmi v tomto oboru mě velmi naplňuje, ráda sleduji vývoj jednotlivých soutěžících, ze kterých se postupem času stávají dospělí vystavovatelé a chovatelé, čímž obohacují kynologii, a to nejen v naší republice.

V současné době žiju v Ústí nad Labem. Pracuji ve Finanční správě.