Iveta Nováková

Iveta Nováková

I was born 1967 to "dog family". My father used hounds dogs actively on his hunts. So I spent my childhood on various dog actions, mostly joined with dogs-trial. It was in my 14 when I was allowed to have my first dog and it was decided to by a Smooth fox terrier.

I have this breed since 1981 till nowadays together with Wire fox terrier. Another breeds that I actively breed is Bouvier des Flandres and American toy fox terrier. For some time I bred another of the terriers - Kerry blue terriers.

My kennel OD RYTÍRE MALOVCE was registred in 1987, when was born the first litter of Smooth Fox Terriers.

I was approved to judge Fox Terriers in 1999. Today I´m FCI judge for Group III. and I. and judge for working exams.

I had the honor to judge big shows in Italy, France, Belgium, Austria, Slovakia, Hungary, Germany, Holland, Finland, Denmark, Norway, but always I am very honored to do clubs show!

I´m currently President of Czech Fox Terrier Club and President Czech Bouvier club, also I was some time member of Czech kennel club Presidium.


Narodila jsem se v roce 1967 do "psí rodiny", protože můj otec aktivně používal lovecké psy při lovu. Dětství jsem tedy strávila na různých kynologických akcích, především zkouškách. Když mi bylo 14 let, měla jsem dovoleno pořídit si svého vlastního psa, kterým byl hladkosrstý foxteriér, toto plemeno mám od roku 1981 až doposud, nyní již společně s drsnosrstými foxteriéry. Dalším plemenem, které aktivně chovám je flanderský bouvier a americký toy foxteriér. Nějakou dobu jsem se také věnovala dalšímu z teriérů a to kerry blue teriérům.

V roce 1999 jsem byla jmenována rozhodčím pro foxteriéry. Dnes jsem mezinárodní rozhodčí pro FCI skupiny III. a I. a také jsem rozhodčí pro pracovní zkoušky loveckých psů.

Měla jsem tu čest posuzovat velké výstavy v Itálii, Francii, Belgii, Rakousku, Slovensku, Maďarsku, Německu, Holandsku, Finsku, Dánsku, Norsku, ale vždy je pro mě největší čest posuzovat klubové výstavy.

V současné době jsem předsedkyní Klubu chovatelů foxteriérů ČR, předsedkyní klubu Bouver club Bohemia, také jsem nějaký čas byla členkou předsednictva Českomoravské kynologické unie.