Milena Maršalová

Milena  Maršalová

Narozena v roce 1961. O kynologii se zajímám (dle tvrzení rodičů) od roku 1970. Kynologii aktivně provozuji od roku 1978. Status chovatelské stance mi byl přiznán v roce 1981.

Od roku 1994 jsem rozhodčím exterieru pro část skupiny III. FCI. Od roku 1996 jsem mezinárodním rozhodčím psů, dnes již pro celou skupinu III. FCI.

Nejprve, v roce 1978, jsem se začala věnovat služební kynologií se svým prvním psem, německým ovčákem Arsy. O rok a půl později jsem nahlédla do lovecké kynologie s kokršpanělem Jola, abych následně zjistila, že lov, ať už jakýkoliv není to, co by mě dělalo šťastnou - při veškeré úctě a obdivu k loveckým plemenům.

V roce 1980 jsem objevila krásu skotského teriéra jménem Até z Košinky. Od té doby "dělám" jen skoty, s občasnými návštěvami jiných teriérských plemen.

Od založení chovatelské stavice "La-Da CS" (národně chráněný název) později "Bohemia La-Da" (mezinárodně chráněný název) tedy aktivně chovám a vystavuji - skotské terriery. Tato činnost je nedílnou součástí a motorem mého života, naplňuje mne, dělá mne šťastnou, je mou vizí a plánem do budoucna.