Petr Řehánek

Petr Řehánek

My name is Petr Řehánek. I am with from Czech republik. I live in near city Ostrava. From his young age I was intersted in cynology. For many years I have been interested in dog traning. I was a judge for working dogs. Thirty years I have bred boxers and my woman Maltese and Cavalier king charles spaniel. Our dog kennel is called Moravia Ja-Pe-Ko. I have held a variety of positions in cynology.

Now I am just judging of dogs, which I greatly enjoy. I am judge for all breeds of dogs. I judged in many countries, for example : Czech Republik, Azerbajdjan, Japan, Slowak Republik, Poland, Germany, Austria, Slovenia, Srbia, Bulgaria, Romania, Bosnia and Herzegovina, Croatia, Malta, Israel, Moldavia, Ukraina, Lithuania, Latvia, Estonia, Belarus, Finland, Sweden, Norway, Denmark, Holland, Belgium, Spain, Italy, Kyryzstan, Kazakhstan, Gergia, China, Brazil, India and Australia.

Dog shows dictate in the following languages: Czech, English, Germany, Russian and Poland. Very also like to travel.


Kynologii se věnují více jak 60 let. Prvním mým psem s PP byla žíhaná boxerka Astra El Faruko,s kterou jsem složil 6 zkoušek z výkonu a byla zakladatelkou mé chovatelské stanice Ja-Pe-Ko CS (později Moravia Ja-Pe-Ko). S ostatními psy (boxeři) jsem složil 25 zkoušek z výkonu od ZM až po ZVV2, záchranářské zkoušky i zkoušku lavinovou. Zúčastňoval jsem se se svými psy různých kynologických závodů a soutěží. Dlouhá léta jsem vykonával i funkci rozhodčího výkonu. V minulosti jsem vykonával mnoho funkcí. Přes předsedu pobočky Boxerklubu ČR, předsedu ZO ČKS, předsedu klubu Moravskoslezský klub maltézských a boloňských psíků, člena komise rozhodčích exteriérů ČMKU atd.

Jsem čestným členem mnoha kynologických klubů.

Rozhodčím exteriéru jsem od roku 1984. Postupně jsem si rozšiřoval aprobace pro různá plemena psů a skupin. V roce 2002 jsem byl jmenován rozhodčím pro všechna plemena psů FCI(All round). V současné době se věnuji jen posuzování na výstavách. Organizoval jsem krajskou výstavu psů ,nazvanou Slezskou výstavu psů. Tuto pořádáme v Hlučíně.

Posuzoval jsem již na všech typech výstav,od klubových,speciálních, oblastních, krajských, evropských až po světové výstavy. Výstavy psů posuzují v angličtině, němčině, ruštině , polštině a slovenštině. Výstavy psů jsem již posuzoval v Australii, Azerbajdžanu, Belgii,Bělorusku,Bosna a Hercegovině, Brazilii, Bulharsku, Číně, Dansku, Estonsku, Filipínach, Finsku, Gruzii, Chorvatsku, Indii, Irsku, Itálii, Izraeli, Japonsku, Kazachstanu, Kyrgystanu, Litvě, Lotyšsku, Lucembursku, Maďarsku, Maltě, Moldavsku, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Rusku, San Marinu, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Španělsku, Švédsku, Ukrajině a Uzbekistanu,

Kromě posuzování zastávám funkci soudního znalce pro oblast zemědělství, speciálně kynologii a ekonomie.

Během celého mého kynologického života jsem se setkal nejen ze zajímavými lidmi, ale především jsem poznal skoro všechna plemena psů, která v FCI existují. Kynologie a cestování je moje vášeň, které v současnosti věnuji veškerý svůj čas.